Yaşam

İzlerken Sizi Lise ve Gençlik Yıllarınıza Geri Getirecek Eğlenceli Lise ve Gençlik Filmleri

Heyecanın, aşkın, eğlencenin eksik olmadığı lise yıllarınızı hiç özlüyor musunuz? Biz de bu bağlamda eğlenceli ve heyecanlı lise ve gençlik sinemalarını sizler için bir araya getirdik. İzlerken lise ve gençlik yıllarınızı hatırlayacağınız birbirinden keyifli filmlere bir göz atalım…

25. Getirin (2000)

IMDb’si:6.1

Özet: Film, Torrance Shipman adlı bir öğrencinin lise amigo kız grubunu yönetmeye başlamasıyla başlar. Ancak bir süre sonra takımın eski kaptanı aslında takımın hamlelerini çaldığını keşfeder. Takımın itibarını kaybetmek istemeyen Torrance bir grup yeni arkadaş edinir ve onlarla birlikte grubun hareketlerini değiştirerek yeniden sahneye çıkmaya karar verir.

Oyuncular:Kirsten Dunst, Gabrielle Union, Eliza Dushku

Müdür:Peyton Kamış

24. Ev Partisi (1990)

IMDb’si:6.5

Özet: İki arkadaş Kid ve Play hayatlarının en çılgın gecesini geçiriyorlar. Play’in evinde yapılacak partiye katılmak için can atan Kid’in önünde bir engel vardır o da babasıdır. Partiye babasından gizlice giden Kid ve arkadaşı kendilerini akıllarının ermediği durumların içinde bulurlar.

Oyuncular:Christopher Reid, Robin Harris, Christopher Martin

Müdür:Reginald Hudlin

23. Şöhret (1980)

IMDb’si:6.6

Özet: Alan Parker’ın yönettiği gençlik müzikal drama filmi Fame, dört gencin hayalleriyle ilgilenen New York Sahne Sanatları Lisesi’ne girişlerinden mezun olana kadar yaşadıkları maceraları ve doyumları anlatıyor. Hepsinin farklı hikayeleri varken hayatları bir anda kesişen bu gençler, birlikte bir hikaye yazıyorlar.

Oyuncular:Paul McCrane, Barry Miller, Irene Cara

Müdür:alan parker

22. Bilgisiz (1995)

IMDb’si:6.9

Özet: Cher tanınmış bir kızdır ve lüks, zarafet ve modaya olan ilgisi ile tanınan bir kızdır. Cher, hayatını bir projeye dönüştürür ve yeni öğrencileri kendisi gibi giyinmeye ve hareket etmeye ikna ederek sosyal statülerini yükseltmeyi amaçlar. Okula yeni gelen sınıf arkadaşı Tai’nin tanınmak için yardıma ihtiyacı vardır ve Cher ona yardım etmeye karar verir.

Oyuncular:Alicia Silverstone, Stacey Dash, Brittany Murphy, Jeremy Sisto

Müdür:Amy Heckerling

21. Yarısı (2020)

IMDb’si:6.9

Özet: Film, yalnız bir lise öğrencisi olan Ellie Chu’nun hayatını anlatıyor. Ellie, çevrimiçi yazı işleri yaparak ailesine ve okuldaki arkadaşlarına yardım eden bir öğrencidir. Okulun popüler futbolcusu Aster Flores, Ellie’den bir aşk mektubu yazmasını isteyince Ellie, Aster’a nasıl hissettiğini yazmaya başlar.

Oyuncular:Leah Lewis, Alexxis Lemire, Daniel Diemer

Müdür:Alice Wu

20. Nane Gazozu (1977)

IMDb’si:7

Özet: Fransa’da bir kız okuluna giden iki ergen kız kardeşin reşit olma hikayesini anlatıyor. Ayrıca, Mayıs 1968’de öğrencilerin önderliğindeki protestolara katılarak siyasi huzursuzluğu çarpıcı bir şekilde ele aldığını anlatıyor.

Oyuncular:Eleonore Klarwein, Odile Michel

Müdür:Diane Kurys

19. On Altı Mum (1984)

IMDb’si:7

Özet: 15 yaşında bir kız olan Samantha’nın kötü bir hayatı vardır. Samantha, ona aşık olan okuldaki en tatsız tipten şikayet eder. Ablası evlenmek üzere olan Samatha’nın 16. yaş günü, ailesinin yaygarasıyla unutulmuştur. Sinema, genç bir kızın dünyasına eğlenceli bir yolculuğu anlatır.

Oyuncular:Molly Ringwald, Michael Schoeffling, Haviland Morris

Müdür:John Hughes

18. Ridgemont Lisesinde Hızlı Zamanlar (1982)

IMDb’si:7.1

Özet: Güney Kaliforniya’da bir lisede geçen film, Stacy ve Mark adlı iki gencin yeni deneyimlerini ve günlük hayatlarında yaşadıkları sıradan olayları anlatıyor. Film, ünlü yönetmen Cameron Crowe’un 1981 tarihli Rolling Stone dergisinden uyarlanmıştır. Gençlik kültürünün şimdiye kadar çekilmiş en keskin incelemelerinden biri olan bu sinema, birçok genç yıldızın kariyerini başlattı.

Oyuncular:Sean PennJennifer Jason LeighJudge Reinhold

Müdür:Amy Heckerling

17. Cooley Lisesi (1975)

IMDb’si:7.1

Özet: Lise son sınıfta iki zenci gencin arkadaşlığının hikayesini anlatıyor. Chicago’nun Yakın Kuzey Yakası’nda geçen film, arkadaşının bir lise son sınıf öğrencisi, bir oyun yazarı ve bir basketbol şampiyonundan oluşan grubunun hayatlarının nasıl bir hale geldiğini anlatıyor. 1975 yapımı, hem hüzünlendirecek hem de güldürecek bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Oyuncular:Lawrence Hilton-Jacobs, Glynn Turman, Cynthia Davis

Müdür:Michael Schultz

16. Kötü Kızlar (2004)

IMDb’si:7.1

Özet: Film, bir Illinois lisesinde yeni bir öğrencinin popüler kız saflarına katılma mücadelesini ve bunun ardından gelen dramatik sonuçları anlatıyor. Cady Heron, daha sonra ailesiyle birlikte ilk kez bir liseye gitmek için Illinois’e taşınan evde eğitim gören bir gençtir. Burada okulun tanınmış kızlarından Regina George ve grubuna katılmaya karar verir.

Oyuncular:Lindsay LohanRachel McAdamsAmanda Seyfried

Müdür:Mark Suları

15. Akıllı Kitaplar (2019)

IMDb’si:7.1

Özet: Film, iki lise arkadaşı Amy ve Molly’nin hayatlarının son 4 yılını çalışarak ve okulda başarılı bir şekilde geçirirken eğlenmeyi ve parti yapmayı unuttuklarını fark etmeleriyle başlar. Amy ve Molly son anda bir partiye gitmeye ve bu süreçte farklı maceralar yaşamaya karar verirler.

Oyuncular:Kaitlyn Dever, Beanie Feldstein, Skyler Gisondo

Müdür:olivia wilde

14. Fundalar (1988)

IMDb’si:7.2

Özet: Kendini okulun en tanınmış üç kızının arasında bulan Veronica, hepsinin adı Heathers olan bu kızların tavırlarından bıkmıştır. Bu sırada Veronica asi bir genç olan JD ile tanışır ve bu kızlardan intikam almak için elinden geleni yapar. Birlikte vakit geçirdikçe daha iyi anlaşan JD ve Veronica’nın planları her geçen gün daha da tehlikeli bir hal alır.

Oyuncular:Winona Ryder, Christian Slater, Shannen Doherty

Müdür:michael lehmann

13. Tuğla (2005)

IMDb’si:7.2

Özet: Film, California banliyölerinde geçen bir lise öğrencisi olan Brendan’ın gizemli ölümü araştırmasını konu alıyor. Brendan, eski kız arkadaşı Emily’den yardım isteyen bir telefon alır. Birkaç gün sonra Emily’nin cesedi bulunur ve Brendan, onun ölümünü araştırmak için kendi yollarını bulmak zorunda kalır.

Oyuncular:Joseph Gordon-Levitt, Nora Zehetner, Lukas Haas

Müdür:ryan johnson

12. Uyuşturucu (2015)

IMDb’si:7.2

Özet: Film, Kaliforniya’da yaşayan üç lise öğrencisi Malcolm, Diggy ve Jib’in ortasında geçiyor. Malcolm bir hip-hop grubunun hayranıdır ve hip-hop kültürünü benimsemiştir. Ancak üniversiteye girmek için lise sınavlarına hazırlanırken, uyuşturucu tacirleriyle karşı karşıya gelmesiyle hayatı bir anda değişir.

Oyuncular:Shameik Moore, Tony Revolori, Kiersey Clemons

Müdür:Rick Famuyiwa

11. Her Şeyi Söyle (1989)

IMDb’si:7.3

Özet: Lloyd Dobler ilk bakışta biraz klas ve sıradan biri. Okulun en başarılı kızı Diane’e aşık olan Dobler’in önünde bir engel vardır. Diane’in babası, görüşmeye başlayan bu çiftin ilişkisine her zaman karşıdır. Lloyd’un üstesinden gelmesi gereken engeller var.

Oyuncular:John Cusack, Ione Skye, Jeremy Piven

Müdür:Cameron Crowe

10. Seçim (1999)

IMDb’si:7.3

Özet: Carver Lisesi’nin en iyi öğrencilerinden biri olan Tracy Flick, okul başkanlığına aday olur. Ancak okulun tanınmış ve başarılı öğretmenlerinden biri olan Jim McAllister, Tracy’nin okul müdürü seçilmesini engellemeye karar verir. Jim, Tracy’nin arkasından konuşarak, geçersiz oy pusulaları kullanarak ve diğer hilelerle Tracy’nin seçimleri kaybetmesini sağlamak için elinden geleni yapar.

Oyuncular:Matthew BroderickReese WitherspoonChris Klein

Müdür:Alexander Payne

9. Onyedi Sınır (2016)

IMDb’si:7.3

Özet: Nadine, hayatındaki her şeyin karmaşık olduğunu düşünen tipik bir genç kızdır. Ailesi, okul hayatı ve sosyal hayatı onun için bir karmaşa içindedir. Nadine, en iyi arkadaşı Krista’nın erkek kardeşi Darian ile çıkmaya başlamasıyla hayatında daha fazla karışıklığa neden olur.

Oyuncular:Hailee SteinfeldHaley Lu RichardsonBlake Jenner

Müdür:Kelly Fremon Craig

8. Carrie (1976)

IMDb’si:7.4

Özet: İnatçı bir annenin kızı olan Carrie White, özel güçleri olan bir liseli gençti. Annesinden gördüğü baskıyla sahip olduğu güçlere karşı koyamayan, çevresine verdiği zararı anlatan bir sinemadır. Sissy Spacek’in hayat verdiği bu karakter ve film, En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ına aday gösterildi.

Oyuncular:Sissy Spacek, John Travolta, Piper Laurie

Müdür:Brian DePalm

7. Çığlık (1996)

IMDb’si:7.4

Özet: Filmin konusu bir kasabada meydana gelen bir dizi cinayetle başlıyor. Cinayetlerin kurbanları genç öğrenciler ve tüm cinayetler birbiriyle bağlantılı. Bu cinayetlerin başlamasının ardından okuldaki bir grup genç arkadaş, katilin kimliğini öğrenmek için bir merkeze gelirler ve kendilerini tehlikeli bir oyunun içinde bulurlar.

Oyuncular:Neve Campbell, Courteney Cox, David Arquette

Müdür:wes craven

6. Uğur Böceği (2017)

IMDb’si:7.4

Özet: Lady Bird, Katolik lisesine giden 17 yaşında bir kızdır. Ailesine ve hayata dair hayalleri ve beklentileri olan Lady Bird, doğup büyüdüğü küçük şehri terk edip New York’ta üniversiteye gitmek ister. Ancak ailesinin maddi durumunun bu hayallerini gerçekleştirmek için yetersiz kaldığını fark eder.

Oyuncular:Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts

Müdür:Greta Gerwig

5. Süper Kötü (2007)

IMDb’si:7.6

Özet: Film, lise yıllarının sonunda bir kızın ilgisini çekmek için ellerinden gelenin en iyisini yaparken arkadaşlıklarını keşfeden iki yakın arkadaş Evan ve Seth hakkındadır. Evan ve Seth üniversiteye gitmeden önceki son partiye hazırlanırken arkadaşlarını etkilemek için içki ısmarlamaları gerektiğine karar verirler. Ama içeceği nerede bulacaklarını bilmiyorlar.

Oyuncular:Jonah Hill, Michael Cera, Christopher Mintz-Plasse

Müdür:Greg Mottola

4. Sersemlemiş ve Şaşkın (1993)

IMDb’si:7.6

Özet: Teksas’ta küçük bir kasabada geçen bir filmde, yaşlılar bunun için bir parti vermeye karar verirler, ancak ev pazardaki evle eşleşmez. Parti yapacakları evin sahibi durumu anlayınca parti başka bir yere taşınmak zorunda kalır. Gençlerin bu büyük cümbüşü bir grup hippi tarafından bozulacaktır.

Oyuncular:Milla JovovichBen AffleckMatthew McConaughey

Müdür:Richard Linklater

3. Ferris Bueller’ın İzin Günü (1986)

IMDb’si:7.8

Özet: Ailesi tarafından çok sevilen Ferris Bueller, okuldan nefret eden ve okula gitmemek için her türlü bahaneyi üreten bir lise öğrencisidir. Ablası ve okul müdürü tarafından pek sevilmeyen Ferris Bueller, eğlence anlayışı oldukça farklı olduğu için kendisini beklenmedik durumların içinde bulur.

Oyuncular:Matthew Broderick, Alan Ruck, Mia Sara

Müdür:John Hughes

2. Kahvaltı Kulübü (1985)

IMDb’si:7.8

Özet: Amerikan lise hayatını anlatan filmde, okulda birbirini tanımayan beş gencin bir suç görevi için birlikte olduktan sonra katılımları ve keşifleri anlatılıyor. İlk başlarda pek anlaşamayan bu arkadaş grubu, zamanla birbirlerinden hiç de farklı olmadıklarını anlarlar. 80’lerin kült sinemalarından biri olan Kahvaltı Kulübü.

Oyuncular:Emilio Estevez, Anthony Michael Hall, Paul Gleason

Müdür:John Hughes

1. Son Resim Gösterisi (1971)

IMDb’si:9

Özet: Larry Mcmurtry’nin bir romanından uyarlanan bu film, 1950’lerde bir Teksas kasabasında geçen çaresiz gençlerin hikayesini anlatıyor. The Last Picture Show ölü bir kasabada geçtiği için sinemadaki ilk sahne Spencer Tracy ve 19 yaşındaki Elizabeth Taylor ile başlıyor. Bu kasabadan kurtulup kendilerinin bulmasını isteyen bu gençlerin muhteşem bir hikayesi diyebiliriz. Film ayrıca sekiz Oscar’a aday gösterildi.

Oyuncular:Peter Bogdanovich, Cybill Shepherd, Jeff Bridges

Müdür:Peter Bogdanoviç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk, rus, özbek Bağcılar escort bayan iletişim
-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort