Haber

Türkiye’ye Gelen İspanyol Kadın: ‘Göğüslerimi Aldıracaktım Dişsiz Döndüm’

Estetik yaptırmak için Türkiye’ye gelen İspanyol Maribel isimli kadın mağdur oldu. İspanyol basınına konuşan Maribel, memelerini yaptırmak için gittiği Türkiye’den dişlerini kaybederek döndüğünü söyledi.

Ülkesindeki çeşitli medya kuruluşlarına konuşan 64 yaşındaki Maribel, 5 ay önce meme protezlerini rötuşlatmak için gittiği Türkiye’de başına gelenleri anlattı.

Maribel, gittiği klinikte meme implantına ek olarak dişlerini de çektirmesini tavsiye ettiklerini ve bunun için İspanya’da ödeyeceği fiyatın yarısını teklif ettiklerini söyledi. Çekici bulduğu teklifi kabul ettiğini belirten hanım, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Dişlerim sağlamdı. Azı dişlerimdeki implantları beyazlatmak ve değiştirmek istedim. Anesteziden uyandığımda bütün dişlerimin çekilmiş olduğunu gördüm ve dehşete kapıldım.’

Maribel, “Nasıl bu kadar vahşileşip güçlü dişlerimi bile söktüklerini anlayamıyorum,” diye devam etti. İspanyol bayan, meme implantlarının da rötuş yerine çıkarıldığını söyledi. Protez diş yaptıran Maribel, ‘Gerçek implantlar için 4 ay sonra tekrar gelmemi söylediler’ diyerek şunları ekledi:

Buna güvenmek istedim. 4 ay sonra tekrar kliniğe gittim ama bana kalitesiz bir protez daha verdiler. Onları giyemiyorum bile çünkü yanlış bedeni aldılar.’

Ameliyatın düzeltilmesinin faturası 9 bin euro.

İspanya’da bir uzmana göründüğünü anlatan Maribel, doktorun “üçüncü dünya ameliyatı” geçirdiğini söylediğini aktardı. Ayrıca Türkiye’de 3 bin 800 Euro ödediği operasyonu düzeltmek isteyen Maribel’e İspanya’da 9 bin Euro’luk fatura kesildi.

Maribel, ‘Geçen yıl ölen babamdan kalan 10 bin euro ile kendimi şımartmak istedim ama bakın geldiğim duruma. ‘O kadar param yok’ diyor ve geceleri uyuyamamaktan, yemek yiyememekten, kocasına gülümseyememekten yakınıyordu. Kliniğe neden dava açamayacağını şu şekilde açıkladı:

‘Şikayette bulunmak istedim ama doğrudan başvurmak zorunda kaldım. Sabah erkenden uçağım vardı ve yetişemedim. Davaya İspanya’dan devam etmeyi göze alabileceğimi sanmıyorum.’

Başkaları zarar görmesin diye bunları anlattığını belirten Maribel, “İstanbul çok güzel ama benim başıma gelenleri kimse yaşamasın inşallah” dedi.

Bağımsız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu